Μπάρες πρωτεΐνης | GymBeam.gr Skip to main content
SUPERFOODS για την υποστήριξη του ανοσοποιητικού τώρα με έως και 20% έκπτωση

Μπάρες Πρωτεΐνης

Μπάρες Πρωτεΐνης είναι μια κατηγορία που προσφέρει νόστιμα σνακ με υψηλής ποιότητας διατροφικό προφίλ. Χρησιμεύουν ως μια πιο υγιεινή εναλλακτική λύση στις παραδοσιακές μπάρες μούσλι, οι οποίες είναι πολύ χορταστικές και φροντίζουν για την επιθυμία σας για γλυκό. Σε αυτή την κατηγορία θα βρείτε νόστιμες μπάρες πρωτεΐνης με υψηλή περιεκτικότητα σε πρωτεΐνη, με τουλάχιστον το 20% της ενεργειακής τους αξίας να προέρχεται από τις ίδιες τις πρωτεΐνες.Ένα εξαιρετικό παράδειγμα είναι η μπάρα Protein PureBar. Επιπλέον, υπάρχει και μια γκάμα από μπάρες πρωτεΐνης με χαμηλή περιεκτικότητα σε ζάχαρη που δεν περιέχουν περισσότερο από 5 g ζάχαρης ανά 100 g, όπως η MoiMüv Protein Wafer.  Στη συνέχεια, έχουμε μπάρες πρωτεΐνης για vegans, οι οποίες περιέχουν φυτικές πρωτεΐνες και άλλα προσεκτικά επιλεγμένα συστατικά, με εξαιρετικό παράδειγμα την BIO Vegan μπάρα πρωτεΐνης. Η προσφορά περιλαμβάνει επίσης μπάρες πρωτεΐνης με χαμηλή περιεκτικότητα σε υδατάνθρακες και υγιεινές μπάρες πρωτεΐνης που αποτελούν ιδανική επιλογή όταν βρίσκεστε σε δίαιτα.

Επιπλέον, η συνολική επιλογή θα χαϊδέψει και τους γευστικούς σας κάλυκες, καθώς η κατηγορία αυτή διαθέτει μπάρες πρωτεΐνης σε διάφορες γεύσεις όπως καρύδα, ξηροί καρποί, καραμέλα, σοκολάτα και αποξηραμένα φρούτα. Πάρτε για παράδειγμα τη μπάρα πρωτεΐνης MoiMüv, η οποία αποτελεί την πιο δημοφιλή επιλογή. Μαζί με τις άλλες μπάρες πρωτεΐνης, ενδείκνυται για απώλεια βάρους και αύξηση της μυϊκής μάζας, επειδή γνωρίζετε ακριβώς πόση ενέργεια και μακροθρεπτικά συστατικά περιέχει.

Πότε να προτιμησετε στις μπάρες πρωτεΐνης;

Μπορείτε να απολαύσετε τις μπάρες πρωτεΐνης μας οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας στο σπίτι, στο σχολείο, πριν την άσκηση, στον δρόμο από το γυμναστήριο, στη δουλειά ή όσο βρίσκεστε εν κινήσει.

Ωστόσο, ισχύει ότι έχουν γεύση τους είναι καλύτερη όταν συνδυάζεται με την ωραία θέα στα βουνά. Αλλά αυτή δεν είναι η μόνη περίσταση κατά την οποία θα χρησιμεύσουν ως γρήγορο σνακ ή δεκατιανό για την αναπλήρωση ενέργειας.Οι μπάρες πρωτεΐνης μπορούν επίσης να καταναλωθούν ως επιδόρπιο καφέ και θα σας χορτάσει περισσότερο από όσο νομίζετε.

Επιπλέον, οι μπάρες πρωτεΐνης  μπορούν να αποτελέσουν τη συντροφιά σας όταν κάνετε σκι, σκι ανωμάλου δρόμου, ποδηλασία, skating ή άλλες δραστηριότητες.Το προφίλ των συστατικών τους έχει σχεδιαστεί έτσι ώστε να ταιριάζει απόλυτα στο προφίλ ενός υγιεινού τρόπου ζωής. Οι μπάρες πρωτεΐνης θεωρούνται επίσης κατάλληλες και για την απώλεια βάρους ή την αύξηση της μυϊκής μάζας.

Αν σας ενδιαφέρει αυτό το θέμα και θέλετε να μάθετε περισσότερες πληροφορίες για το ποια μπάρα πρωτεΐνης είναι κατάλληλη για εσάς, διαβάστε το άρθρο μας: Πώς να επιλέξετε την κατάλληλη μπάρα πρωτεΐνης;

Πάρτε μια γεύση από την πλούσια γκάμα μας σε μπάρες πρωτεΐνης, δοκιμάστε το λειτουργικό προφίλ των συστατικών τους και αφήστε τους γευστικούς σας κάλυκες να αποφασίσουν.

 
Μπάρα πρωτεΐνης 20 g - GymBeam
Made in Germany
Μπάρα πρωτεΐνης 20 g - GymBeam
Από2,30 €
(41,82 €/ kg)
Μπάρα Πρωτεΐνης MoiMüv - GymBeam

ΜΕΧΡΙ -30%

Μπάρα Πρωτεΐνης MoiMüv - GymBeam
Από1,60 €
(26,67 €/ kg)
Mπάρα πρωτεΐνης - Barebells
Mπάρα πρωτεΐνης - Barebells
Από2,60 €
(47,27 €/ kg)
32% Πρωτεϊνική Γκοφρέτα - GymBeam
Made in Netherlands
32% Πρωτεϊνική Γκοφρέτα - GymBeam
Από1,50 €
(60,00 €/ kg)
Μπάρα πρωτεΐνης ASAP 50% - GymBeam
Μπάρα πρωτεΐνης ASAP 50% - GymBeam
Από1,80 €
(36,00 €/ kg)
ASAP Complete Bar - GymBeam
ASAP Complete Bar - GymBeam
Από2,80 €
(28,00 €/ kg)
Protein Break Bar 3pack - GymBeam

ΜΕΧΡΙ -28%

Made in Netherlands
Protein Break Bar 3pack - GymBeam
Από2,40 €
(37,21 €/ kg)
Protein Bar 55 g - Nutrend
Protein Bar 55 g - Nutrend
1,95 €
(35,45 €/ kg)
Protein GlowBar - BeastPink
Protein GlowBar - BeastPink
Από1,50 €
(37,50 €/ kg)
Excelent Protein Bar 85 g - Nutrend
Excelent Protein Bar 85 g - Nutrend
2,30 €
(27,06 €/ kg)
ASAP Raw Bar - GymBeam

Vegan

ASAP Raw Bar - GymBeam
Από1,40 €
(31,11 €/ kg)
BIO Vegan Μπάρα Πρωτεΐνης - VanaVita

BIO

Vegan

BIO Vegan Μπάρα Πρωτεΐνης - VanaVita
Από1,95 €
(39,00 €/ kg)
MoiMüv Protein Wafer – GymBeam
MoiMüv Protein Wafer – GymBeam
Από1,50 €
(37,50 €/ kg)
MoiMüv Flapjack Πρωτεΐνης - GymBeam
MoiMüv Flapjack Πρωτεΐνης - GymBeam
Από2,40 €
(26,67 €/ kg)
Vegan Μπάρα Πρωτεΐνης Ridiculous - The Protein Works

Vegan

Vegan Μπάρα Πρωτεΐνης Ridiculous - The Protein Works
Από3,20 €
(68,09 €/ kg)
Μπάρα Πρωτεΐνης Deluxe 60 g - Nutrend
Μπάρα Πρωτεΐνης Deluxe 60 g - Nutrend
2,20 €
(36,67 €/ kg)
Πρωτεΐνική μπάρα PureBar - GymBeam
Πρωτεΐνική μπάρα PureBar - GymBeam
Από1,80 €
(30,00 €/ kg)
Macadamia Protein Bars - Blueprint by Bryan Johnson

New

Macadamia Protein Bars - Blueprint by Bryan Johnson
36,95 €
(76,98 €/ kg)
MoiMüv Protein Pro Bar - GymBeamΕξαντλημένο
MoiMüv Protein Pro Bar - GymBeam
2,30 €
(41,82 €/ kg)

Είδη 1-19 από 19